לקבלת ייעוץ ראשוני השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

  phoneלתיאום פגישה אישית 054-4226117

  שאלות ותשובות

  ברבות השנים נוכחנו לדעת כי אנו נתקלים שוב ושובבשאלות אופייניות מתחום דיני המשפחה בכלל ובכל הנוגע לגירושין בפרט. ריכזנו עבורכםתשובות לכמה מן הנפוצות ביותר שבהן.

  •   איך משנים הסכם ממון שאושר בבית המשפט?
   • כידוע כדי שהסכם ממון יכנס לתוקף יש צורך לאשרו בבית המשפט (אם כי במקרים חריגים ייתכן שבית המשפט יבחר לסטות מן הכלל ולהתייחס גם להסכם ממון שלא אושר כהסכם המחייב את הצדדים במקרה של פרידה וגירושין). כדי לערוך שינוי בהסכם ממון שאושר על ידי בית המשפט לענייני משפחה או על ידי בית הדין הרבני יש להגיש בקשה לערכאה בה אושר. לאחר בדיקה כי השינוי מקובל על שני הצדדים וכי אין בו כדי לקפח אחד מהם, יאושר השינוי והתנאים החדשים יהפכו אלה המחייבים את הצדדים במקרה של פירוק הזוגיות.

  •   מהו הסכם חיים משותפים והאם צריך לאשרו בבית המשפט?
   • הסכם לחיים משותפים משמש זוגות המעוניינים להסדיר את היחסים ביניהם מבלי להינשא, זאת בין אם הם מוכרים בעיני החוק כידועים בציבור או שלא. דוגמאות לזוגות להם מתאים במיוחד לערוך הסכם חיים משותפים הם זוגות בני אותו מין וזוגות אשר אינם יכולים להינשא (למשל כהן וגרושה).
    ככלל הסכם לחיים משותפים תקף מיד לאחר שחתמו עליו שני הצדדים כך שאין חובה לדאוג לאשרו בבית המשפט לענייני משפחה. עם זאת מומלץ בכל זאת לאשר הסכם לחיים משותפים בבית המשפט או אצל נוטריון כדי שלא יוכל מי מבני הזוג, במקרים בהם עולה הזוגיות על שרטון, לטעון כי אין לכבד את ההסכם.

  •   מה ההבדל בין התרת נישואים לגירושין?
   • התרת נישואין הוא הליך המיועד לסיים נישואיהם של זוגות שאין באפשרותם להתגרש במדינת ישראל. בדרך כלל מדובר בזוגות מעורבים (אחד מבני הזוג הוא יהודי והשני בן דת אחרת או חסר דת). התרת נישואין מתנהלת לפי הוראות חוק שיפוט בענייני התרת נישואין ואילו דיני הגירושין בישראל מורכבים ממספר חוקים (כגון חוק שיפוט בתי דין רבניים, חוק יחסי ממון ועוד) והלכות העולות מן הפסיקה.

  •   מה קורה אם אחד הצדדים לא רוצה להתגרש?
   • שני בני זוג יהודים יכולים להתגרש רק עלפי ההלכה היהודית הדורשת מתן וקבלת גט מתוך רצון חופשי (הבעל נותן גט לאשתו והיא מצידה מסכימה לקבלו). מצבה של אישה שבעלה מסרב לתת לה גט הוא חמור ממצבו של גבר מסורב גט. בתי הדין הרבניים יכולים להטיל סנקציות על בן זוג המסרב לתת גט, עלפי רוב נפתר העניין לבסוף (במיוחד כשהסירוב הוא רק אמצעי ליצור לחץ ולהשיג יתרונות בהליך הגירושין) אולם קורה שנשים מסורבות גט סובלות ממעמדן זה לאורך שנים רבות על כל המשתמע מכך (הן אינן יכולות להינשא מחדש ואם יביאו ילד לעולם עם גבר אחר הוא יחשב ממזר). עורך דין גירושין יכול לסייע במקרים בהם רק אחד הצדדים מעוניין להתגרש ולהשיג הסכם גירושין הוגן גם תחת נסיבות מאתגרות שכאלה.

  משרד עורכי דין וינגסט ושות' מתמחה בתחום דיני משפחה. אנו מזמיניםאתכם לפנות אלינו בכל שאלה הנוגעת לדני משפחה בכלל או לגירושין בפרט, נשמח לחלוקעימכם מידע מהימן ולהעניק ייעוץ המבוסס על הניסיון הרב שצברנו. במידת הצורך תוכלוגם אתם לקבל מאיתנו ליווי משפטי מעולה מאת עורך דין משפחה או עורך דין גירושין מןהמובילים בתחומם בארץ.

  * תוכן האתר מובא לאינפורמציה כללית בלבד ואינו מהווה ייעוץ משפטי הניתן ע“י עורכי דין ו/או תחליף לו. ההסתמכות על תוכן האתר הינה באחריות המשתמש בלבד. אין בשימוש באתר כדי ליצור יחסי עו“ד – לקוח.

  קידום האתר ע"י פרוסייטס | Powered & Designed by EVEREST

  לקבלת ייעוץ ראשוני

   Share