לקבלת ייעוץ ראשוני השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם
phoneלתיאום פגישה אישית 054-4226117

הלכת השיתוף

אחד האתגרים הגדולים אשר זוגות מתגרשים מוצאים את עצמם מתמודדים עימו, הינו חלוקת הרכוש.
אם אתם בתוך תהליך של גירושין המנוהל על ידי עורך דין גירושין, תמצאו את עצמכם נדרשים לחלק רכוש משותף שצברתם בין אם יש לכם ילדים ובין אם לאו. חלוקת הרכוש כוללת כל סוג של נכסים, ממון, נדל"ן, מיטלטלין, קניין רוחני ואפילו מוניטין.
חוק יחסי ממון (התשל"ג 1973) קובע כיצד יש לחלק נכסים משותפים עבור זוגות שנישאו לאחר ה – 1 בינואר 1974. כל זוג שנישא טרם תאריך זה, יסתייע בהלכת השיתוף על מנת לחלק את הנכסים ורכוש המשותף.

מהי הלכת השיתוף?

על פי הלכת השיתוף (המכונה לעיתים גם "חזקת השיתוף") החלוקה היא פשוטה וברורה – כל הנכסים, כולל אלה הפרטיים, העסקיים ואחרים, הם משותפים מיום הנישואין ועד לשעת הגירושין. כל אחד משני בני הזוג זכאי לקבל מחצית מהשווי הכולל של כל נכס משותף, באופן מיידי. כל רכוש אשר היה ברשותו של אחד מבני הזוג טרם הנישואין, אשר נתקבל כמתנה או ירושה, הינו של מקבלו באופן בלעדי ואין חולקים בו, אלא אם ניתן להוכיח כי הוסכם אחרת.

על אילו נכסים חלה הלכת השיתוף?

הלכת השיתוף חלה לא רק על נכסים פיזיים, אלא גם על כל סוג של רכוש שנצבר במהלך שנות הנישואין, למשל: פיצויי פיטורין שקיבל אחד מבני הזוג, קרנות פנסיה, ביטוח מנהלים וחסכונות אחרים, זכויות על כל עסק של אחד מבני הזוג, זכויות על המוניטין שצבר כל אחד מבני הזוג, נכסים משותפים – גם במקרים בהם אלה רשומים על שם אחד מבני הזוג בלבד, ועוד.

שלילת הלכת השיתוף

במקרים בהם ניתן להוכיח, למשל על ידי הצגת הסכם שנחתם טרם הנישואין או במהלכם על ידי שני בני הזוג, כי הייתה הסכמה מודעת שלא לקיים שיתוף מלא בחלוקת הנכסים והממון שנצברו, ניתן לקבוע חלוקה של הנכסים המשותפים שלא עלפי הלכת השיתוף. אין די בהצגת קיום חשבונות עו"ש נפרדים, או בהצגה של נכסים הרשומים רק על שם אחד מבני הזוג, אלא יש להוכיח כי התקיימה הסכמה של בני הזוג לחלוקה שונה מחלוקה שווה ומאוזנת של הנכסים שנצברו במהלך הנישואין. נטל ההוכחה, כמובן, על המבקש להשיג חלוקה שונה מזו שמורה עליה הלכת השיתוף.

עורך דין לענייני משפחה – עזר שאין לו תחליף גם בכל הקשור לחלוקת רכוש לפי הלכת השיתוף

אם נישאתם טרם ה 1.1.1974, ואתם מצויים בהליך גירושין חלוקת הרכוש ביניכם תיקבע על פי הלכת השיתוף, וכל נכסיכם יחולקו שווה בשווה בין שניכם. זה הזמן להיוועץ בעורך דין מנוסה לענייני גירושין ומשפחה, עורך דין גירושין מנוסה יסייע לכם לקבוע חלוקת הרכוש הן על פי הלכת השיתוף והן על פי חוק יחסי ממון, ויסייע לקחת בחשבון את כל המשתנים ליצירת חלוקה הוגנת שתשמור על האינטרסים שלכם.
התקשרו עכשיו למשרד עורכי דין וינגסט – שליו ושות' וקבלו ייעוץ מקצועי וליווי מסור שיסייע לכם לצלוח בבטחה את הליכי הגירושין.

FacebookTwitterGoogle+Share

כתבו תגובה


 

* תוכן האתר מובא לאינפורמציה כללית בלבד ואינו מהווה ייעוץ משפטי הניתן ע“י עורכי דין ו/או תחליף לו. ההסתמכות על תוכן האתר הינה באחריות המשתמש בלבד. אין בשימוש באתר כדי ליצור יחסי עו“ד – לקוח.

פרסום בפייסבוק | קידום אתרים אורגני | Powered & Designed by EVEREST

לקבלת ייעוץ ראשוני